You are currently viewing Női edzőterem etikett

Női edzőterem etikett

Avagy mit NE csinálj egy női edzőteremben.
Mondjuk ki, sokan nem szeretünk férfiak között edzeni. Azt érezzük (néha nem minden alap nélkül), hogy folyamatosan néznek minket. Akár azért, mert csinosak vagyunk, akár azért, mert nem tartanak minket annak. Erre az önbizalmunk – és nemtörődömségünk 🙂 – fejlesztése mellett remek megoldás egy csak női edzőterem látogatása. Azonban itt is az az igazi, ha jól tudjuk érezni magunkat a hatékony edzés mellett, ezért érdemes odafigyelnünk erre a néhány íratlan szabályra.

1. Ne hangoskodj

Ez igazából nem csak a női edzőtermekre igaz, semmilyen közösségben nem szeretik, ha valaki túl hangos. Nyilván egy edzőterem, ahol sok ember van, szól a zene, alapvetően nem egy csendes hely, de különösen nagy hangoskodással ne zavarjuk a többieket. A hangoskodáshoz tartozik a hangos telefoncsörgés, majd az azon fennhangon folytatott beszélgetés is. Adj magadnak egy órát, némítsd le, kapcsold ki a telefonod és foglalkozz MAGADDAL.

2. Óvatosan az érzékeny témákkal

Nők vagyunk, szeretjük megbeszélni a problémáinkat más nőkkel, hiszen a férfiak gyakran nem értenek meg minket annyira, mint egy másik nő. Azonban eltérő, hogy ki, milyen mélységben szeretne bizalmas dolgokat megosztani magáról, illetve mennyire kíváncsi ezekre. Figyelj oda, mit tekint a beszélgetőpartnered túl érzékeny témának és azt ne feszegesd.
Miért írunk erről egyáltalán?
Nem akarunk álszentnek tűnni, hozzánk sem élsportolók járnak, akik szigorúan csak edzeni jönnek, hanem igenis büszkék vagyunk, hogy kialakult egy remek közösség is itt Budapest belvárosában. Valószínűleg minden női edzőterem ilyen, hogy a mozgás mellett a beszélgetésekre is kerül némi hangsúly.

3. Edzeni is járj, ne csak beszélgetni

Az előző pont azért úgy teljes, ha azt mondjuk, a női edzőtermekben fontos a közösség, akár barátságok kialakulása, de azért ez alapvetően mégiscsak egy edzőterem. Figyelj arra, ha valakit esetleg hátráltatsz a sportban, mert Te jobban a társalgásra helyeznéd a hangsúlyt.
Nincs gond a beszélgetéssel, de nem szabad az edzés rovására mennie. Gyere a társaság miatt, de még inkább az edzés, sport miatt.

4. Ne méregesd magad másokhoz.

És másokat se mérj magadhoz, hangosan pedig pláne ne tedd. A női edzőterem lényege, hogy a nők önmaguk lehetnek, sokkal felszabadultabban lehet edzeni mint férfiak társaságában. Ne tegyük ezt tönkre, se magadban belül, se hangosan ne méregesd magad másokhoz – és fordítva se – senkinek nem tesz jót. Ne felejtsd el, a hasonlítgatással, méregetéssel másokat is megbánthatsz, a saját önértékelésed mellett.

5. Vigyázz a teremre

Mindannyian a tiszta, rendezett, ép környezetet szeretjük, ez az edzőteremre is vonatkozik. Vigyázz az eszközök épségére, illetve a tisztaságra is érdemes odafigyelni. Közhely, de igaz: olyan állapotban hagyd a termet, eszközöket, amilyenben szeretnéd, hogy legközelebb Téged is fogadjon.
Ezek a szabályok persze nincsenek kőbe vésve, de biztosak vagyunk benne, hogy minden női edzőteremben örülnek, ha betartod őket.